Güney Afrika’da çok katlı bina çöktü: 5 kişi öldü, 49 kişi enkaz altında

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin George kentinde çok katlı bir bina çöktü. 7 Mayıs Salı günü erken saatlerde yaşanan çökme sonucu en az beş kişi hayatını kaybetti, onlarca kişinin enkaz altında kaldığı ifade edildi. Bölgede arama-kurtarma çalışması başlatıldı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, inşaatı devam eden binanın çöktüğü sırada orada olan inşaat işçilerinden 26’sı enkaz altından çıkarıldı. George Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 49 işçinin akıbetinin ise bilinmediği ifade edildi. Belediye, kurtarılan kişilerden beşinin yerel saatle 05.15 itibarıyla öldüğünün ilan edildiğini aktardı.

CUMHURBAŞKANI’NDAN SORUŞTURMA ÇAĞRISI

Çöken binanın üzerinden drone ile çekilen görüntüler de arama-kurtarma ekiplerinin, enkaz altında kalan kişileri kurtarmak için olay yerinde çalışma yürüttüğünü gösterdi. Batı Cape İl Afet Yönetimi Başkanı Colin Diener, olay yerinde basına yaptığı açıklamada, “İnsanları duyduğumuz alanlara odaklanıyoruz. Günler geçtikçe bu daha da zor olacak” ifadelerini kullandı. Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa da çöken binada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyerek soruşturma çağrısı yaptı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir